Účinky cesnakového čaju

Účinky cesnakového čaju

Nájsť v nápojových lístkoch gastronomických zariadení u nás na Slovensku cesnakový čaj, je takmer nemožné. A pritom v niektorých kútoch sveta ide o vychýrenú pochúťku.

Priaznivé účinky cesnaku sú ľudstvu známe už od nepamäti. Nie nadarmo býva tento biely poklad považovaný za nevyhnutnú súčasť zdravého jedálnička a prírodnú medicínu zároveň. Určite ste si už rokmi zaužívali spôsoby, ako ho konzumujete najradšej, prípadne do ktorých jedál sa hodí najlepšie. No vyskúšali ste už cesnakový čaj?

Štíhlosť i zdravie

Práve vďaka tomuto nápoju sa údajne veľmi rýchlo zbavíte neželaných kilogramov, keďže cesnakový čaj pozitívne ovplyvňuje odbúravanie tukov a metabolické procesy v tele. Okrem toho vám pomôže vyhnúť sa srdcovo-cievnym ochoreniam, problémom s ľadvinami, prečistí črevá a zreguluje výšku krvného tlaku.

Jeho príprava je navyše veľmi jednoduchá. Pár minút povarte v cca 250ml vody 2 či 3 strúčiky cesnaku, podľa chuti môžete pridať i cibuľu. Všetko dôkladne preceďte a popíjajte teplé. Cesnakový čaj môžete dochutiť medom a potom si už len v kľude vychutnať jeho nesporné benefity.

 

Author: administrator

Tvorba šikovných domácich majstrov.

administrator

Tvorba šikovných domácich majstrov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close Menu